SVS Steam Vein Sclerosis

Nowość w dziedzinie chirurgii naczyniowejUsuwanie żylaków za pomocą pary wodnej (z ang. Steam Vein Sclerosis, SVS) polega na wprowadzeniu małych objętości pary wodnej bezpośrednio do wnętrza nieprawidłowych naczyń żylnych kończyn dolnych, co skutkuje ich reaktywnym obkurczeniem, a w konsekwencji stopniowym i trwałym zanikiem żylaków.


SVS Steam Vein Sclerosis

Trochę historiiKoncepcję leczenia za pomocą pary wodnej autorstwa prof. René Milleret'a zaczęto wdrażać w życie w 2007 roku, a już 2 lata później metoda ta była testowana w warunkach klinicznych. Dzięki swojej skuteczności i bezpieczeństwu bardzo szybko zyskała popularność na całym świecie. Usuwanie żylaków parą wodną należy do grupy małoinwazyjnych zabiegów ambulatoryjnych, co oznacza, że pacjent po krótkiej obserwacji pozabiegowej opuszcza nasz ośrodek i może powrócić do swoich codziennych aktywności, praktycznie w nieograniczonym zakresie.


SVS Steam Vein Sclerosis

prof. René MilleretSurgica Pawełczak stale współpracuje z cenionym autorytetem w dziedzinie chirurgii naczyniowej prof. René Milleret (Francja), autorem metody usuwania żylaków kończyn dolnych przy użyciu pary wodnej (SVS). Raz w miesiącu prof. René Milleret na sali operacyjnej Surgica wykonuje zabiegi usuwania żylaków parą wodną (SVS).

Kontakt

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami telefoniczne lub mailowo


+48 885 877 866   +48 502 566 030

kontakt@surgica.pl

Specjalistyczno-Diagnostyczny Ośrodek Zdrowia

ul. Sobieskiego 84
42-217 Częstochowa